Navigace

Aktuality

Karvinská hornická nemocnice a.s. pořídila nový počítačový tomograf (CT) za 11 mil. Kč

V rámci postupné obměny přístrojové techniky zakoupila Karvinská hornická nemocnice a.s. pro radiodiagnostické oddělení moderní počítačový tomograf Somatom Perspective 128 od firmy Siemens.

Radiodiagnostické oddělení s vybavením CT tvoří nedílnou součást rychlé diagnostiky iktových pacientů v rámci centra vysoce specializované péče o pacienty s iktem, a proto z důvodu zabezpečení rychlého vyšetření s kvalitním rozlišením a zajištění trvalého a bezporuchového provozu bylo potřebné provést obměnu stávajícího přístroje. Spektrum poskytovaných vyšetření zůstane zachováno, ale technologický pokrok přinese výhody hlavně pro pacienty, jako je zkrácení vyšetřovacího času stejné oblasti těla, zvýšení komfortu pacientům a značné snížení potřebné dávky záření pro pacienta při zachování diagnostické kvality obrazů.

Počítačový tomograf za 11 mil. Kč si nemocnice plně hradila z vlastních finančních prostředků. Jedná se již o čtvrtou obměnu přístroje, který nemocnice během své činnosti pořídila.  Současné CT představuje nejvyšší řadu z dostupných verzí na trhu.

Klika Miroslav
Zveřejněno: 09. 01. 2019

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps