Primářka rehabilitačního oddělení

MUDr. Pavlína Zvárová

Rehabilitace - Slovo primářky MUDr. Pavlíny Zvárové

Rehabilitační oddělení poskytuje komplexní péči v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny. Tato péče je poskytována v rámci lůžkového nebo ambulantního oddělení.
 
Lůžková část rehabilitačního oddělení prošla rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Od 1. 9. 2015 jsou pacienti hospitalizováni na standardních pokojích s vlastním sociálním zařízením a 1 pokoji nadstandardním. Po rekonstrukci má rehabilitační oddělení k dispozici i 3 tělocvičny a nově vybudované pracoviště ergoterapie.
 

(standardní pokoj)
  

(nadstandardní pokoj)
 
Spektrum pacientů je různé. Převažují pacienti převzatí do péče ze specializovaných center naší nemocnice. Jsou to především pacienti po cévních mozkových příhodách a po ortopedických operacích. K rehabilitační péči však přijímáme i pacienty z jiných zařízení nebo z domácího prostředí. Doba pobytu  na lůžkovém oddělení je asi 2 - 3 týdny a pacienti jsou propuštěni domů nebo na základě sociálního šetření /překládáni/ na následná lůžka rehabilitační nebo ošetřovatelské péče.

Ambulantní část rehabilitačního oddělení poskytuje léčebnou rehabilitaci pacientům odeslaných s doporučením od svých praktických nebo odborných lékařů. Na základě vyšetření rehabilitačním lékařem jsou pacientům ordinovány jednotlivé procedury kinezioterapie, fyzioterapie nebo ergoterapie.
 
Rehabilitační a fyzikální medicína využívá především působení aktivního či pasivního pohybu a působení fyzikálních podnětů z oblasti elektroléčby, magnetoterapie nebo vodoléčby. Převedení znovunabytých dovedostí do praktického života se děje na pracovišti ergoterapie. 

Rehabilitace má umožnit rychlý návrat a zlepšení nebo zachování funkční zdatnosti nemocného. Má vytvořit předpoklady pro jeho brzké společenské uplatnění.

Oddělení se dělí na část lůžkovou a ambulantní.

 

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps