Neurologické oddělení - Slovo primáře MUDr. Henryka Brzezańského

Neurologické oddělení má v prostorách Karvinské hornické nemocnice již 55-letou historii. Zajišťuje nepřetržitou 24-hodinovou péči o pacienty s celým spektrem neurologických onemocnění. Nosným programem oddělení je iktové centrum akreditované MZ ČR pro spádovou oblast téměř celého okresu Karviná.

Péče je poskytována na JIP (6 lůžek), oddělení intermediární péče (4 lůžka) a na standardním oddělení (26 lůžek). V současné době pečuje o neurologické pacienty tým 12 lékařů, 15 zdravotních sester na oddělení, 6 sester na ambulanci a 5 ošetřovatelek a sanitářek. Ročně hospitalizujeme cca 1400 pacientů (z toho cca 500 s cévní mozkovou příhodou).

Základem komplexní péče o naše pacienty je široká interdisciplinární spolupráce (s oddělením radiodiagnostiky, klinické biochemie, interním a rehabilitačním oddělením, centrem nemoci páteře). Poskytujeme i konziliární služby pro okolní nemocnice.

Ambulantní péče je nabízena ve 3 ambulancích (ročně ošetříme cca 6500 pacientů), dále v EEG 1500 pacientů, EMG (4500 pacientů) a neurosonologické laboratoři (1800 pacientů). Zejména elektrofysiologický komplement úzce spolupracuje s centrem pracovní medicíny.

Jak se k nám dostanete Mapy.cz

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jak se k nám dostanete Google maps