Primář radiodiagnostického oddělení

Náhled

MUDr. Roman Najder

Radiodiagnostické oddělení - Mamografie - Mamografický screening

V květnu 2008 byl zahájen provoz nového mamodiagnostického centra – preventivní (screeningové) i diagnostické RTG vyšetřování a ultrazvukové vyšetření prsů.


Co je mamografický screening?

Karcinom prsu představuje v současnosti jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů České republiky. V naší zemi je každoročně diagnostikováno více jak 4 600 nových případů onemocnění a výskyt neustále roste. Na následky karcinomu prsu zemře každý rok více než 2 000 českých žen a mezi příčinami úmrtí ve věkové kategorii 20 - 54 let tak zaujímá karcinom prsu první místo.

Možnosti prevence vzniku onemocnění na individuální úrovni jsou omezené. Vzhledem k tomu, že u tohoto onemocnění nebyl dosud poznán rizikový faktor vysvětlující jeho příčinu s uspokojivou spolehlivostí (jako je tomu např. u nádorů plic), jedinou možností boje je včasná diagnostika a úspěšná léčba.

Mamografický screening znamená pravidelné preventivní vyšetřování žen bez jakýchkoliv příznaků onemocnění s cílem zachytit rozvíjející se onemocnění v co nejčasnějším stadiu. Princip fungování mamografického screeningu vychází z předpokladu, že onemocnění zachycené v časné fázi je snáze léčitelné, a vede k vyšší kvalitě a délce života pacientek. Vyšetření se provádí ve dvouletých intervalech a ženám ve věku od 45 let je hrazeno zdravotní pojišťovnou. Doporučení k vyšetření vystaví praktický lékař nebo gynekolog.

 

ikonaikona

 

Ženám, které nesplňují výše uvedená kritéria, lze vyšetření provést od 40. roku věku, ne však častěji, než v jednoročních intervalech. U žen mladších 40 let lze provést preventivní sonografické vyšetření prsů. V obou případech není potřebné lékařské doporučení a klientka si vyšetření hradí.
 

Více informací o mamografickém screeningu v České republice na www.mamo.cz
 

Ceník vyšetření: Mamografie 750,- Kč Sonografie prsou 350,- Kč
Objednat se můžete na telefonním čísle      596 380 176

 

Jak se k nám dostanete

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Opište kontrolní text "khn":