Radiodiagnostické oddělení - Skiagrafie a skiaskopie - RTG, PACS

Skiagrafie a skiaskopie jsou základní vyšetřovací metody využívající rentgenových paprsků. Největší nevýhodou tohoto vyšetření je, že vystavuje pacienta významné expozici ionizujícího záření. Proto smí být prováděno jen v indikovaných případech - tj. existuje-li jasný medicínský důvod vyšetření.

RTG pracoviště radiodiagnostického oddělení KHN a.s. včetně centrální RTG evidence je umístěno v přízemí hlavní budovy nemocnice. Pacienti jsou vyšetřeni bez objednání na základě požadavku ošetřujícího lékaře. Výjimku tvoří vyšetření tenkého a tlustého střeva s kontrastní látkou, vylučovací urografie a kontrastní vyšetření kanálu páteřního – je nutné telefonicky objednat (596 380 175). Po pracovní době je zajištěna nepřetržitá pohotovost.

 

ikona

 

Koncem roku 2007 proběhla rekonstrukce další snímkovny RDG oddělení, v pořadí již třetí od roku 2004. RTG pracoviště jsou vybavena moderními přístroji firmy Philips – 2x BuckyDiagnost a 1x DuoDiagnost, mobilním RTG přístrojem Practix 160 a dvěmi C-rameny na operačních sálech – BV Endura a BV Pulsera.

Pracoviště je plně digitalizováno, využívá systém MARIEPACS firmy OR-CZ, umožňující archivaci veškeré digitálně provedené snímkové dokumentace na datových úložištích. Karvinská hornická nemocnice a.s. je zapojena do dvou systémů předávání obrázkové dokumentace pacientů mezi zdravotními zařízeními elektronickou formou - ePACS a ReDiMed.
 

Jak se k nám dostanete

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Opište kontrolní text "khn":