Primář oddělení klinické biochemie

Ing. Marina Kolátková

Oddělení klinické biochemie - Slovo primářky Ing. Mariny Kolátkové

Oddělení klinické biochemie a hematologie poskytuje pro lůžková oddělení nemocnice a ambulance služby z oblasti biochemické analytiky, klinické interpretace výsledků a konsiliární služby. Oddělení rovněž zajišťuje základní vyšetření z oblasti hematologie a transfúzní medicíny. Je partnerem klinikům v diagnosticko terapeutickém procesu. Uvedené služby zajišťuje tým vysoce kvalifikovaných pracovníků – laborantky i pracovníci s VŠ vzděláním. Vysoká kvalifikace personálu a využití moderní techniky a automatizace vedou k vysoké kvalitě poskytovaných služeb.

Oddělení je zapojeno do systému externí kontroly kvality – SEKK. Prověřovány jsou jak biochemické, tak hematologické parametry. Naše oddělení vykazuje v těchto kontrolách trvale vysokou úspěšnost – v loňském roce uspělo 99% kontrolovaných vzorků. V rámci transfúzní služby spolupracujeme s hematologicko transfúzním oddělením NsP Karviná Ráj a krevním centrem Fakultní nemocnice Poruba.

Oddělení klinické biochemie se zabývá vyšetřením krve, moče, stolice, mozkomíšního moku a jiného biologického materiálu. Analýzy provádíme nejen pro naši nemocnici, ale i pro praktické lékaře z okolí. Naším úkolem je být Vaším partnerem v diagnosticko-terapeutickém procesu a k tomu využíváme diagnostické soupravy a techniku špičkových výrobců např. Olympus, Coulter, Sysmex.

Pro kontrolu přesnosti a správnosti vydávaných výsledků je denně prováděn systém vnitřní kontroly kvality a pravidelně zpracováváme vzorky Systému externí kontroly kvality SEKK, která nám zasílá atesty o správnosti vydávaných výsledků.

Jak se k nám dostanete

Náhodně z fotogalerie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Napište nám

Jméno:
Email:
Telefon:
Opište kontrolní text "khn":